Środa, 3.6.2020
Name days: Paula / Leszek / Tamara
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

„Ekologia na wybiegu”.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Chociaż Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy 22 kwietnia to tydzień później dzieci 6-letnie pod opieką swoich opiekunów i rodziców pokazały, co to znaczy mieć wyobraźnię proekologiczną oraz jak można wykorzystać surowce wtórne. Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie szczególnej uwagi dzieci na konieczność ochrony środowiska naturalnego poprzez własną aktywność i właściwe zachowania oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień poprzez występy przed publicznością.

29.04.2019 Michalina, Pola i Kuba z grupy „słonecznej” wzięli udział w VII edycji turnieju ekologicznego pt „Ekologia na wybiegu”. Na konkurs zgłosiło się 21 uczestników z 7 przedszkoli, którzy prezentowali na gazetowym dywanie stroje wykonane z różnych surowców wtórnych. W atmosferze rywalizacji, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy dzieci wykazały się posiadaną wiedzą. Nasze przedszkole zajęło 4 miejsce. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki.

Uczestnikom z naszego przedszkola dziękujemy za udział w turnieju i życzymy dalszych sukcesów. Rodzicom serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu przepięknych strojów ekologicznych oraz za kibicowanie naszym 6-latkom.

Katarzyna Świrta

Galeria Zdjęć