Piątek, 14.8.2020
Name days: Alfred / Elżbieta / Maksymilian
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Ekologiczne konkursy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Zakończył się projekt „Ekologiczna edukacja w Nowych Skalmierzycach - konkursy dla przedszkolaków z Gminy Nowe Skalmierzyce”. Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – http://www.wfosgw.poznan.pl . W ramach projektu Stowarzyszenie zorganizowało 3 konkursy dla przedszkolaków. Pierwszy konkurs adresowany był do wychowawców grup przedszkolnych, których zadaniem było opracowanie scenariusza zajęć z zakresu działalności ekologicznej z wykorzystaniem ścieżki ekologicznej znajdującej się przy przedszkolu. W nagrodę dzieci z Przedszkola w październiku wyjechały na wycieczkę do Parku Olbrzymich Owadów w Ostrowie Wielkopolskim, miały możliwość odbycia przejażdżki kolejką turystyczną.

Drugi konkurs adresowany był do Przedszkoli z terenu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce na „Ekologiczny zakątek, kącik w przedszkolu” poza naszą placówką na zaproszenie odpowiedziały Publiczne Przedszkole pod Kasztanami oraz oddział przedszkolny z Biskupic Ołobocznych. Nasz ekologiczny zakątek został ciekawie przygotowany, za co nasz ogród wzbogaciły drzewa i krzewy w ramach nagrody oraz stacja pogody.

Trzeci z konkursów adresowany był dla dzieci wraz z rodzicami – dotyczył „Ekologicznej piosenki”. Zadaniem dzieci wraz z rodzicami było napisanie samodzielnie tekstu o tematyce ekologicznej wraz z podaniem linii melodyjnej. W konkursie zwyciężyła nasza koleżanka Michalina Michalak, która wraz z tatą ułożyła  piosenkę do linii melodyjnej zespołu Akcent „Przez twe oczy zielone” piosenkę pod tytułem: „Śmieci rzucone”. Michalina wraz koleżankami i kolegami z grupy wykonała piosenkę podczas Gali – 5 lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Jarzębinki, na  której wręczone zostały nagrody za udział w konkursach.

Ewelina Stachowicz - Zych


Galeria Zdjęć