Sunday, 13.6.2021
Name days: Antoni / Lucjan / Grzegorz
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Dzień Drzewa w „JARZĘBINCE"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

We wtorek 20 października, w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji światowego „Dnia Drzewa”. Jej celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew, a wszystko to w ramach innowacji przedszkolnej „ Jarzębinka w 4 porach roku”.

Tego dnia rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy dbać o drzewa rosnące w najbliższym otoczeniu i co dają nam w zamian, jak wyglądają i zbudowane są drzewa. Przedszkolaki wykonały plakaty w swoich grupach, słuchały opowiadań i ciekawostek  o drzewach, uczestniczyły w zabawach ruchowych i muzycznych. W przedszkolnym ogródku w ramach urodzin drzew przedszkolaki z pomocą Pana Grzesia zasadziły wrzosy, które wcześniej cieszyły nasze oczy w kącikach przyrody. Mamy nadzieję, że teraz będą cieszyć nas swoim widokiem na terenie ogródka przez okrągły rok.

Wprowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i że w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Koordynatorki innowacji przedszkolnej „ Jarzębinka w czterech porach roku”- Rybak Monika, Stodolska Aneta, Mikołajczyk Monika

Galeria Zdjęć