Sunday, 26.5.2024
Name days: Ewelina / Jan / Paweł
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Wizyta Pani Leśnik

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF
Wizyta Pani Leśnik

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci. Ciekawie przedstawione informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych przedszkolaków, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. 
Nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Leśnik- Magdalena Lotka z Nadleśnictwa Kalisz. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy leśniczego, która opowiadała o swoim podstawowym obowiązku jakim jest dbanie o las. Zapoznała dzieci ze zwierzętami leśnymi, ptakami oraz opowiedziała w jaki sposób przygotowują się one do zimy a także, w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Dzieci utrwaliły wygląd poszczególnych ptaków poprzez zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem sylwet a także słuchały ciekawostek na ich temat, oglądały budki lęgowe dla owadów i ptaków, poznały sposób mierzenia pnia drzewa.
Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie za ciekawe zajęcia i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Małgorzata Brudzeńska
Monika Rybak
Olga Zdziebkowska


Galeria Zdjęć