Sunday, 26.5.2024
Name days: Ewelina / Jan / Paweł
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Wizyta muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wizyta muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu

15 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się niecodzienny koncert. Muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu zagrali specjalnie dla naszych przedszkolaków mini koncert. Dzieci miały możliwość na żywo posłuchać utworów zagranych na trąbce oraz pianinie (keyboardzie). Starsze przedszkolaki zapoznały się również ze sposobem gry oraz budową trąbki. Muzycy przedstawili korzyści płynące z nauki w szkole muzycznej: poprawa zdolności koncentracji, spostrzegawczości, rozwijania wrażliwości zmysłowej, uczenia logicznego myślenia, motywacja do nauki. Koncert dostarczył przedszkolakom wiele muzycznych wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci, a naszym gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.


Galeria Zdjęć