
Orzechowe Super Przedszkolaki budują domek dla biedronek na zimę
Okazało się, że w naszym jarzębinkowym ogrodzie zamieszkały biedronki. Cieszymy, że te małe, pożyteczne owady wybrały nasze przedszkole jako miejsce, w którym chcą spędzić zimę. Aby im w tym pomóc, Super Przedszkolaki z grupy Orzechowej postanowiły przygotować dla nich specjalny domek.
Dzieci samodzielnie zebrały suche liście, patyczki oraz słomki, a następnie wypełniły nimi przygotowaną puszkę, tworząc idealne warunki do zimowania naszym gościom. Gotowy domek został umieszczony w zacisznym miejscu czyli pod oknami sali borowikowej, gdzie biedronki będą miały ciepło, spokojnie i przytulnie.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do obserwowania „biedronkowego domku”. Jednocześnie bardzo prosimy, aby go nie niszczyć i nie zaglądać do środka. Chcemy, żeby biedronki mogły przezimować w spokoju.
Na wiosnę koniecznie sprawdzimy, czy nasi goście dobrze się mają. Kto wie, może zorganizujemy wtedy Przedszkolne Święto Biedronek? Co Wy na to?
Czekamy na wiosenne spotkanie z naszymi małymi, skrzydlatymi przyjaciółkami!
Anna Walczak
