Sunday, 26.5.2024
Name days: Ewelina / Jan / Paweł
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Obchody Święta Niepodległości w "Jarzębince"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

13 listopada 2023 r. w Przedszkolu „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach również obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie
z symbolami narodowymi. Przedszkolaki ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godz. 11.11. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: “Kto ty jesteś? Polak mały’’.

Dzieci 6-letnie z grupy orzechowej oraz wrzosowej przygotowały uroczystą inscenizację, gdzie wszyscy wspólnie zebrali się i podziwiali występ. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym.

Podczas tego wyjątkowego dnia w naszym przedszkolu mogliśmy gościć pana Karola żołnierza polskiego  WOT. Pan Karol również uczestniczył w akademii, a tuż po niej opowiedział o swojej służbie dla narodu i oddaniu dla swojej ojczyzny.

Anna Błaszczyk

Małgorzata Urbańska

Anna Dąbrowska

Olga Zdziebkowska


 

Galeria Zdjęć