
Innowacja pedagogiczna ,,MAŁY RATOWNICZEK”
Już po raz drugi pięciolatki i sześciolatki z Przedszkola Publicznego nr 1 „Jarzębinka” uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Najstarsze przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczyły się piosenki pt. „Pierwsza pomoc” oraz brały udział we wspólnych zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy.
Dzieci z grup „Leśna Polana” i „Jaworowa” poznały tajniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Miały okazję zapoznać się z fantomami, nauczyć się sprawdzania oddechu oraz poznać zasady użycia koca termicznego. Utrwaliły również numer alarmowy 112, recytując wierszyk.
Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak zabawkowe pojazdy – karetki pogotowia, radiowozy policyjne i wozy strażackie. Wszystkie dzieci odwiedził sierżant Pyrek, który przekazał im wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.
Podsumowaniem działań z zakresu udzielania pierwszej pomocy był udział sześciolatków w warsztatach Małego Ratowniczka na stadionie w Nowych Skalmierzycach. Natomiast pięciolatki w przedszkolu otrzymały dyplomy Małego Ratowniczka oraz odblaski, aby być bardziej widoczne po zmroku.
Małgorzata Urbańska