Sunday, 26.5.2024
Name days: Ewelina / Jan / Paweł
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

35-LECIE PRZEDSZKOLA JARZĘBINKA

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


 

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć,

nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć,

co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć,

odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie świat.”

/Robert Fulghum/

 

24 kwietnia 2023 roku dla Publicznego Przedszkola nr 1 „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach był dniem szczególnym i wyjątkowym. Placówka obchodziła 35-lecie swojego istnienia. Uroczysty jubileusz odbył się na sali widowiskowej „Starego Kina”.

W tej niezwykle barwnej i wzruszającej uroczystości wzięli udział: przedszkolaki, absolwenci oraz rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Gminy Nowe Skalmierzyce – Pan Jerzy Łukasz Walczak, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach – Pan Tadeusz Orzechowski,  Ksiądz Kanonik Zbigniew Króczyński, wieloletnia była dyrektor Pani  Ewa Dolna - Kończal, dyrektorzy placówek oświatowych oraz przedstawiciele wielu innych instytucji  z terenu Gminy Nowych Skalmierzyc.

 „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza (Maria Kownacka) i to właśnie już od 35 lat, z największym zaangażowaniem staramy się robić w naszym przedszkolu. Stworzyliśmy dla kilku pokoleń dzieci drugi dom, w którym czują się szczęśliwe i bezpieczne” – mówiła podczas uroczystości jubileuszowej dyrektor przedszkola Pani Anna Walczak.

Po przemówieniu, Pani dyrektor Anna Walczak zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez przedszkolaków i absolwentów „Jarzębinki”.  Bogaty program wydarzenia zapewnił wszystkim dobrą zabawę. W wierszu, tańcu i piosence dzieci opowiedziały o radosnym przedszkolnym życiu i zabawach. Przedstawienie ujawniło wszystkie tajemnice przedszkolnych kuluarów, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech wśród publiczności. Dzieci przypomniały wszystkim, jak piękne jest to, czego na co dzień nie dostrzegamy.

Jednym z  punktów jubileuszowego programu była prezentacja multimedialna, dzięki której zgromadzeni goście mogli odbyć podróż przez 35 lat działalności przedszkola.

Wszyscy goście byli zachwyceni częścią artystyczną i występami dzieci. Występ nagrodzono gromkimi oklaskami.  Podczas przemówień składali gratulacje na ręce Pani Dyrektor, życząc kolejnych  tak owocnych lat.

Obchody jubileuszowe stały się doskonałą okazją do wyróżnienia uczestników gminnego konkursu na grę planszową pt. „Nowe Skalmierzyce pełne przygód”. Konkurs adresowany był do mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyc i został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza – Pana Jerzego Łukasza Walczaka. Laureaci, za podjęty wysiłek, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza GiM Nowe Skalmierzyce, P.P. „Jarzębinka”, Firmę Lazur oraz Spółdzielczy Bank Ludowy ze Skalmierzyc.

Jubileusz zakończył się poczęstunkiem dla zaproszonych gości. Przy kawie i przepysznych słodkościach, wykonanych przez panie kucharki z „Jarzębinki”, powspominano dawne czasy.

Dyrektor przedszkola podkreśliła, że placówka od lat stawia na rozwój i innowacje, dbając jednocześnie o tradycję i wartości, które przekazywane są kolejnym pokoleniom. Jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowej pracy. Była to również okazja do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju placówki, wspierali ją w realizowaniu wszelakich przedsięwzięć. Podziękowaniu rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz przedszkolakom i absolwentom za wspaniały występ.

 

Publiczne Przedszkole „Jarzębinka” jest miejscem nieustannie rozwijającym się, dążącym do obranych celów, gdzie na pierwszym miejscu stawiane jest zawsze dobro dziecka.
Galeria Zdjęć