Czwartek, 8.12.2022
Name days: Edyta / Maria / Alojzy
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

11 LISTOPAD ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

11 LISTOPAD ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"Polska to nasza ojczyzna, każdemu dziecku tak bliska.......

W naszym przedszkolu wychowanie patriotyczne pełni ważną rolę w przygotowaniu młodego człowieka do życia w społeczeństwie. Pragniemy rozbudzić w naszych przedszkolakach poczucie przynależności narodowej poprzez umiłowanie tego co ojczyste: historii, tradycji, języka, symboli narodowych czy krajobrazu ojczystego. Naszą misją jest zaszczepić w młodych Polakach przywiązanie do własnego kraju i dumę z tego, że można nazywać się Polakiem w wolnym kraju.

Dlatego tak ważny jest dla nas 11 listopad1918 r, kiedy Polska odzyskała niepodległość. W związku z tym wydarzeniem i pielęgnując tradycję 10 listopada 2022 r.  dzieci 5- 6 letnie z grupy "leśna polana" i dzieci 6- letnie z grupy "jawory" w strojach regionalnych zaprezentowały swój występ artystyczny dla wszystkich przedszkolaków oraz pracowników przedszkola. Na początku rozpoczęto uroczysty przemarsz chłopców - ułanów i dziewczynek przy wojskowym utworze. Nie zabrakło również najważniejszej melodii patriotycznej , czyli uroczystego odśpiewania hymnu "Mazurka Dąbrowskiego". Poetycko został również wyrecytowany wiersz W.Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Ten dzień przepełniony był również nutą patriotycznych pieśni żołnierskich "Przybyli ułani", "Płynie Wisła".Wiele wrażeń wzbudziły tańce i występ ułanów z konikami. Uroczystość  ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Takimi "lekcjami patriotyzmu" pragniemy, aby każdy przedszkolak ważne dla niego słowo "ojczyzna", "Polak" wypowiadał z dumą i przekazywał wartości następnym pokoleniom.

M. Rybak, M. Brudzeńska

K. Świrta, M. Urbańska, O. Zdziebkowska

 

Galeria Zdjęć