Sunday, 26.5.2024
Name days: Ewelina / Jan / Paweł
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

„…Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich. Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„…Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich. Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszym przedszkolu już kilka dni przed świętami. Dzieci przy choince i wśród dźwięków kolęd przygotowywały świąteczne ozdoby i prace. Staraliśmy się dużo rozmawiać o świętach i związanych z nimi tradycjami, by także najmłodsi odkryli, że Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym ludzie starają się być dla siebie lepsi.

16 grudnia w naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój, gdyż obchodziliśmy wspólną przedszkolną Wigilię. Przedszkolaki wraz z wychowawcami, dyrekcją, personelem przedszkolnym oraz reprezentacją Rady Rodziców obejrzały Występ Świąteczny w wykonaniu dzieci 4- 5- letnich z grupy orzechowej i konwaliowej. Śpiew kolęd i świąteczne tańce sprawiły, że wszyscy odczuli wielką radość w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor oraz Pani przewodnicząca Rady rodziców obdarowały dzieci i personel świątecznymi upominkami. Po uroczystości każdy udał się do swojej sali, gdzie czekał na nas obiad wigilijny. Nie zabrakło na naszym stole smacznego barszczu, ziemniaczków z rybą oraz kompotu z owoców. Po obiedzie wszyscy czerpali radość z odpakowywania grupowych prezentów, wspólnym śpiewem kolędy  i zajadaniem słodkich pierników wcześniej przygotowanych przez dzieci.

Wigilia w naszym przedszkolu to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci.

Galeria Zdjęć