Środa, 24.7.2024
Name days: Kinga / Krystyna / Michalina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

  Przedszkolaki w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

4 grudnia 2023 roku dzieci z grup ,, Wrzosy” i ,, Jawory”, z przedszkola ,,Jarzębinka" udały się do Urzędu Gminy   i Miasta w Nowych Skalmierzycach.

Pan Burmistrz Łukasz Walczak osobiście powitał każde dziecko  i zaprosił na spotkanie do sali konferencyjnej. Dzieci   z uwagą słuchały Pana Burmistrza, który opowiadał o pracy w urzędzie gminy i miasta, nastepnie przedzkolaki wcieliły się w role dziennikarzy i zadawały pytania gospodarzom.

Przedszkolaki ze skupieniem słuchały bajki pt. “Kubuś Puchatek  i  święta bożonarodzeniowe", czytanej przez Pana Burmistrza oraz Panią Agnieszkę Sipkę zastępcę Burmistrza w ramach Narodowego Programu Czytelniczego. Uczestniczyły też w rozmowie na temat przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Dużą atrakcję dla dzieci stanowiło oglądanie mapek, planów zagospodarownia przestrzennego w naszej gminie. Działania te były związane z edukacyjnym projektem “20 minut dla matematyki". Pod okiem pracownika geodezji dzieci mogły odnaleźć własne miejsca zamieszkania na odpowiedniej mapce.

Po zwiedzeniu prawie wszystkich wydziałów, znajdujących się w Urzędzie Gminy  i Miasta Nowe Skalmierzyce, dzieci otrzymały od Pana Burmistrza miłe upominki.

W imieniu Pani Dyrektor, pracowników oraz swoich koleżanek i kolegów z przedszkola “Jarzębinka”, dzieci złożyły podziękowania pracownikom urzędu za poświęcony czas, udzielone wyjaśnienia i okazaną życzliwość.

Zapewne ten dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Małgorzata Urbańska

Galeria Zdjęć