Sunday, 26.5.2024
Name days: Ewelina / Jan / Paweł
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

„Czy jesteś mały, czy jesteś duży, możesz przyrodzie pomocą służyć.
Więc nie pozwól zniszczyć doszczętnie powietrza.
Niech przyroda będzie jutro lepsza.
Nie niszcz wody, ptaków i lasów.
Bo świat musi być dobry za naszych czasów.”

 

 

"Światowy Dzień Ziemi"

 

 

22 kwietnia w piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Światowy Dzień Ziemi". Celem  święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

 

Z tek okazji dzieci miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem. W trakcie dnia odbyło się wiele atrakcyjnych oraz pouczających zajęć i aktywności, tj. omówienie kodeksu małego ekologa, pogadanki na temat zanieczyszczeń w przyrodzie, przypomnienie zasad segregowania śmieci, sadzenie roślin. Dzieci  w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę wrzucając śmieci do odpowiednich pojemników. Nie zabrakło również pięknych prac plastycznych wykonanych przez dzieci o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki wyposażone w rękawice ochronne i plastikowe worki wyszły poza teren przedszkola i sprzątały najbliższą okolicę.

 

Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę. 

 

 

Galeria Zdjęć