Poniedziałek, 17.6.2024
Name days: Laura / Leszek / Adolf
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

19 czerwca 2017r. odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego "W moim ogródeczku”.

Celem konkursu było: rozpowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki oraz

W dniu 27.06.2017r. odbył się w naszym przedszkolu przegląd piosenki angielskiej, w którym udział wzięły dzieci ze starszych grup.

Każda grupa zaprezentowała jedną, poznaną w trakcie roku szkolnego piosenkę.
Dzieci poradziły sobie doskonale i bardzo dobrze się bawiły.

20 czerwca był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Rodzice z grupy borowikowej w ramach aktywnego współuczestnictwa w życiu przedszkola wystąpili w teatrzyku dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek”. Jak to w teatrze bywa było śmiesznie, były chwile grozy ale bajka szczęśliwie się skończyła. Aktorzy perfekcyjnie zagrali swoje role, którym gratulujemy ogromnego talentu. Przedstawienie to na długo zostanie w naszej pamięci.


W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pisarzem Wiesławem
Drabikiem- autorem wielu bajek dla dzieci. Pisarz przybliżył wiersze,
rymowanki i ciekawostki ze swojej twórczości. Dzieci poznały wiele jego
bajek, rozwiązywały zagadki . Przedszkolaki miały także okazję nabyć
książeczkę z dedykacją autora. Za zorganizowanie spotkania dziękujemy  
dyrektor Biblioteki Publicznej pani Marii Jezierskiej.

Wioleta Ławniczak

Trochę magii, trochę sztuczek, dużo wyobraźni i już… z kapelusza wyszedł królik. A wszystko to za sprawą iluzjonisty Carlosa, który odwiedził nas w przedszkolu. Wizyta ta odbyła się dzięki uprzejmości pani dyrektor Biblioteki Publicznej Marii Jezierskiej. Dzieci chętnie chodzą do biblioteki wypożyczyć lub, wspólnie z panią, poczytać bajki.


W środę, 14 czerwca muzycznie powitaliśmy LATO. Radosną zabawą uczciliśmy nadejście nowej pory roku. Bawiliśmy się tańcząc i śpiewając wakacyjne, letnie piosenki:) braliśmy udział w konkursach i zabawach. Przy wesołej, letniej muzyce Pana Szymona bawiliśmy się doskonale.

W dniu 14.06.2017 gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicielkę Straży Miejskiej w Kaliszu. W trakcie spotkania, dzieci ze starszych grup, miały okazję rozwiązać quiz, dotyczący zasad bezpieczeństwa w czasie jazdy na rowerze, jazdy samochodem oraz w czasie poruszania się po drodze pieszo. Starszaki wykazały się bardzo dużą wiedzą w tym zakresie i rozwiązały test bezbłędnie.
We wtorek 6 czerwca dzieci z grup Jawory i Wrzosy odbyły wycieczkę edukacyjną do Nadleśnictwa Antonin.
W drodze miały okazję zobaczyć gniazdo bociana białego w Przygodzicach, które od kwietnia podczas zajęć przyrodniczych podglądają w internecie.
Na miejscu powitał nas pan leśnik, który zaprosił dzieci na spacer edukacyjny po terenie Rezerwatu Przyrody Doliny Baryczy.

W poniedziałek 5 czerwca troje sześciolatków z grupy Malinowej i Leśnej Polany wzięło udział w konkursie matematycznym zorganizowanym przez nauczycielki Zespołu Przedszkolnego w Gostyczynie. Nasze zdolne przedszkolaki doskonale poradziły sobie ze wszystkimi jedenastoma zadaniami i konkurencjami. Najważniejsza jednak była miła atmosfera i dobra zabawa z matematyką. Wróciliśmy z dyplomami i nagrodami. GRATULUJEMY DZIECIOM! :)

Strony

Galeria Zdjęć