Sunday, 4.12.2022
Name days: Barbara / Filip / Krystian
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

5-6-latki z sali leśna polana

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawca: Małgorzata Brudzeńska

Nauczyciele : Agnieszka Kalita, Olga Zdziebkowska, Anna Walczak,  Wioletta Kostera

Godziny dostępności nauczycieli:

Małgorzata Brudzeńska : czwartek 15:30 - 16:00 

Agnieszka Kalita : wtorek 15:00 -15:30

Olga Zdziebkowska : środa 14:00 - 14:30

Godziny dostępności logopedy: 

Marzena Karbowiak : środa 15:00 - 15:30Sprzątamy dla Polski

Nasze przedszkolaki wzięły udział w IV ogólnopolskiej edycji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego.

Wydarzenie polegało na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy.


DZIEŃ JABŁKA

Pysznie i zdrowo- o tym jak duże znaczenie ma obecność owoców w codziennej diecie nasze przedszkolaki wiedzą doskonale. W dniu jabłka podziwialiśmy okazy z naszych sadów. Podczas wycieczki do pobliskiego targowiska w Nowych Skalmierzycach dzieci oglądały, porównywały i nazywały różne gatunki owoców a także wskazywały te, które rosną w Polsce, a które są do nas sprowadzane. Wspólnie wybraliśmy najlepszy gatunek jabłuszek, by w końcu w sali zrobić z nich pyszny naturalny sok. Podczas wycieczki poznaliśmy również zawód sprzedawcy. Po powrocie do przedszkola dokładnie umyliśmy jabłuszka i rozłożyliśmy je do misek, następnie zamieniliśmy się w małych kucharzy. Zapoznaliśmy się z działaniem sokowirówki, utrwaliliśmy nawyki higienicznego przygotowania i spożywania posiłków a także kształtowaliśmy umiejętność współpracy w grupie podczas krojenia owoców.

DZIEŃ CHŁOPCA
Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny a także tych przedszkolnych. W naszej grupie z okazji Dnia Chłopca dziewczynki zaśpiewały w tym dniu swoim kolegom " Sto lat", złożyły życzenia oraz wręczyły upominki. Dzień ten spędziliśmy na sportowo, wspólna zabawa i radość towarzyszyła nam przez cały dzień. 
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie upominków dla wszystkich dzieci.


STO LAT!

Tradycją naszej grupy jest świętowanie urodzin.

Wtedy mały jubilat jest najważniejszy dla rówieśników.

Składamy serdeczne życzenia dla Ritki, by uśmiech zawsze gościł na Twojej twarzy

a każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych pozytywnych doświadczeń.

THE DOT DAY

Międzynarodowy Dzień Kropki

Historia tego święta rozpoczęła się od książki P. Reynoldsa " The dot".

Opowiada ona o historii dziewczynki, która, dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazywać je innym. A także po to, by pokazywać, że każde dziecko ma swoje mocny strony, które należy wspierać i rozwijać.Ruch drogowy- bezpieczny przedszkolak

Nasze Przedszkolaki omówiły i utrwaliły zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Dzieci przypomniały sobie co oznaczają poszczególne znaki drogowe oraz jak zachowywać się w trakcie przejścia przez jezdnię. Udaliśmy się na najbliższe skrzyżowanie ulic i przejścia dla pieszych, wyrabialiśmy w ten sposób umiejętność prawidłowego przechodzenia przez jezdnię w oznaczonych miejscach, oglądaliśmy ruch pojazdów i pieszych a także zwracaliśmy uwagę na sygnalizację świetlną.


Nasze zabawy - nasze kąciki

KODEKS PRZEDSZKOLAKA

Nasze przedszkolaki wspólnie omówiły i przygotowały Grupowy Kodeks Przedszkolaka w naszej grupie.

Dzieci własnoręcznie go podstemplowały i obiecały, że będą starały się go przestrzegać :)

 


WAKACYJNE WSPOMNIENIA

Temat wakacyjnych wspomnień to jeden z najprzyjemniejszych zagadnień rozpoczynających rok szkolny.

Przedszkolaki z "leśnej polanki" przyniosły ze sobą do przedszkola zdjęcia oraz pamiątki przypominające im najmilsze chwile spędzone podczas minionych wakacji. Każde z dzieci opowiedziało o swoich przygodach jakie towarzyszyły im podczas letnich przygód, a następnie wspólnie stworzyliśmy wakacyjny kącik wspomnień. Dzieci z ogromną radością i sentymentem wspominały wakacyjny letni czas.

 

 

 


Galeria Zdjęć