Sunday, 3.7.2022
Name days: Tomasz / Jacek / Mirosława
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

5-6-latki z sali leśna polana

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawca: Małgorzata Brudzeńska,

Nauczyciele: Beata Gruszka, Olga Zdziebkowska, Wioletta Kostera, Anna Walczak

dyżury wychowawcy i nauczycieli:

Małgorzata Brudzeńska : wtorek 17:30-17:45,

Beata Gruszka : środa 17:30-17:45

Dyżur logopedy : Marzena Karbowiak : środa 14:30-15:00

Występ z okazji zakończenia przedszkola- Leśna Polanka


Dzień Mamy i Taty


Dzień pszczół


Idziemy do szkoły


 


            W związku z tym, że połowa dzieci z naszej grupy od września rozpoczyna naukę w szkole, przez kilka ostatnich dni realizowany był projekt edukacyjny „Idziemy do szkoły”.


            W ramach tego projektu starsze przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o nauce w szkole, przedstawiały swoje skojarzenia ze szkołą. Przedszkolaki miały także okazje wypowiedzieć swoje emocje związane z pójściem do szkoły. Opowiadały o przeżywanych radościach i lękach, jakie dominują w nich przed nowym etapem nauki w szkole.


            Najciekawszym etapem realizacji wspomnianego projektu była wycieczka do pobliskiej szkoły podstawowej. Na miejscu czekali nas starsi koledzy i koleżanki, którzy oprowadzili nas po szkole. Dzieci zwiedziły wiele pomieszczeń szkolnych takich jak: sekretariat, sale szkolne, świetlica, biblioteka, stołówka, sala gimnastyczna, sala komputerowa. Największe wrażenie zrobiła galeria i filharmonia znajdujące się na strychu budynku. Nasze przedszkolaki miały też okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych klasy III.


            Najważniejsze było jednak to, że nasze przedszkolaki przekonały się, że starsi koledzy są mili, pomocni i opiekuńczy. Dzieci są przygotowane do funkcjonowania w szkole i mają pozytywne nastawienie ogólnie do szkoły. Życzymy im powodzenia i samych sukcesów na kolejnym etapie edukacji.DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Niezapominajki to są kwiatki z bajki!

 Rosną nad potoczkiem, patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką, Śmieją się cichutko

 I szepcą mi skromnie: „Nie zapomnij o mnie”.Dzień Ziemi w Leśnej Polance


Dzień strażaka


Międzynarodowy Dzień Strażaka- w tym dniu dzieci dowiedziały się, że dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, poznały także ich patrona - Św. Floriana. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt. „ Dzień z życia strażaka”, zapoznały się z zadania­mi jakie wykonuje- zadania niezwykle trudne i niebezpieczne, wymagające od strażaków dużej praktyki i ogromnej wiedzy.  Dzieci poznały także wyposażenie wozu strażackiego oraz apteczki pierwszej pomocy.  Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy własnoręcznie malowane wozy strażackie, które wykorzystaliśmy podczas zabaw tematycznych.


Wszystkim dzielnym strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.Przedszkolaki w Bibliotece
" Leśna polanka" odwiedziła pobliską Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce. Przedszkolaki miały możliwość przejść się między regałami w wypożyczalni dla dzieci i dorosłych. Dowiedziały się, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz poznały zasady zachowania się w tym szczególnym miejscu. Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Pani bibliotekarka opowiedziała o swoim zawodzie oraz przeczytała dzieciom fragment bajki.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.
Zachęcamy Rodziców do odwiedzania Biblioteki i rozbudzanie zainteresowania książką u swojej pociechy od najmłodszych lat.
W dniu Bibliotekarza życzymy dużo zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa.Realizacja projektu edukacyjnego " Nasi ukraińscy koledzy"


Wycieczka do  Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy- Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów muzycznych. Dzieci wysłuchały koncertu młodych muzyków- uczniów szkoły. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały różnorodnych utworów, biły brawa i słuchały ciekawych opowieści prowadzącej koncert.Zabawy badawcze z grupą " Jagody" w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego 


" Kubusiowi Przyjaciele Natury"Dzień czekolady
Wiosenna hodowla

Wraz z nadejściem wiosny przedszkolaki stworzyły w naszej grupie zielony kącik. Dzieci sadziły cebulę, rzeżuchę oraz cebulki kwiatów, siały owies, aksamitki, mini paprykę oraz fasolę. Przed przystąpieniem do pracy zastanawialiśmy się czego rośliny potrzebują do wzrostu, obejrzeliśmy film edukacyjny na temat roślin. Zaopatrzeni w niezbędną dawkę wiedzy mogliśmy rozpocząć pracę. Codzienne obserwowaliśmy

" zielony ogródek" i dbaliśmy o odpowiednie nawodnienie roślin. Podczas śniadania próbowaliśmy własnoręcznie zasianej rzeżuchy i szczypiorku.


Śniadanie wielkanocne i zajączek

W marcowych tygodniu najwięcej uwagi poświęciliśmy zmianom, jakie zachodzą w przyrodzie wraz ze zbliżającą się wiosną. Podczas spacerów obserwowaliśmy, jak zmieniają się krzewy i drzewa, czy kwitną już pierwsze wiosenne kwiaty, a także nasłuchiwaliśmy, czy wróciły już ptaki. Poznaliśmy przysłowie „ marcu jak w garncu” i rozmawialiśmy o tym, jak dobierać odpowiedni ubiór do pogody. Na podstawie różnych tekstów i własnych obserwacji dyskutowaliśmy o pracach, które wykonuje się wiosną w ogrodzie, oraz o wiosennych kwiatach.

21 marca przywitaliśmy Panią Wiosnę a także braliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa.

Piekarz

W ramach doradztwa zawodowego dzieci rozmawiały o tym na czym polega praca piekarza i cukiernika, przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z tematem zajęć i uczestniczyły w ciekawych zajęciach: poznały drogę " od ziarenka do bochenka",  różne rodzaje pieczywa: jasne, żytnie, wielozbożowe, orkiszowe a także walory zdrowotne i smakowe.  Wspólnie bawiliśmy się podczas zabawy " Mało nas do pieczenia chleba", wcieliliśmy się w rolę piekarza- wykonaliśmy chałki, bułki i chlebki.

W ramach projektu edukacyjnego " Serdeczna karteczka" wykonaliśmy również kartki dla piekarza i cukiernika.


Dzień kobiet

Dzień Kobiet  to wyjątkowy dzień, ważny dla wielu kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli  swoim koleżankom życzenia, zaśpiewali "Sto Lat" i wręczyli drobne upominki. Rodzicom, składamy podziękowania, za prezenty przygotowane dla wszystkich dzieci. W minionym tygodniu nasze przedszkolaki poznawały charakterystyczne cechy dinozaurów. W trakcie zabaw i zajęć dzieci dowiedziały się jak wyglądały ogromne jaszczury i bujny świat roślin, w którym żyły dinozaury. Dzieci zapoznały się z hipotezami dotyczącymi wyginięcia dinozaurów, dowiedziały się czym żywiły się prehistoryczne gady, jak się poruszały i skąd się brały małe dinozaury. Oglądaliśmy figurki dinozaurów,  przeliczaliśmy i dopasowywaliśmy odpowiednią ilość kropek i cyfrę do ilości zwierząt. Bawiliśmy się także w paleontologów, których zadaniem było odnaleźć kości dinozaurów. Dzieci wykonały pracę plastyczną z papierowych talerzyków oraz obrysowywały kształty jaszczurów z przygotowanych szablonów. Na podstawie ilustracji i słuchanego tekstu dzieci próbowały również przyporządkować nazwę dinozaura do odpowiedniego zwierzęcia. Zabawa ruchowa „Mały dinuś- duży dinozaur” przyniosła wiele radosnych emocji i pozwoliła wszystkim na chwilkę poczuć się dinozaurami w lesie jurajskim." Poznajemy kosmos"

Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Przedszkolaki oglądały książki, albumy, filmy, zdjęcia i prezentacje multimedialne o podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu, a także o planecie Mars, zastanawiając się, czy życie na innych planetach jest możliwe.

W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć starszaki poznały planety układu słonecznego oraz  bawiły się jego makietą. Każdy miał okazję zrobić własną rakietę kosmiczną oraz wykonać pracę zespołową pt. " Nasz wszechświat". To był tydzień wielu wspaniałych wrażeń...


Tradycją naszej grupy jest świętowanie urodzin.


Wtedy mały jubilat jest najważniejszy dla rówieśników,


wszyscy składają mu serdeczne życzenia, śpiewają STO LAT, bawią się i tańczą.


Pożegnanie Laury

Tak niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas…

W tym ostatnim, wspólnie spędzonym dniu, koleżanki i koledzy z grupy zaśpiewali piosenki i składali życzenia swojej koleżance. Laurka poczęstowała wszystkich „słodką niespodzianką”.

 Życzymy powodzenia, nowych, wspaniałych przyjaźni, a Rodzicom dziękujemy za współpracę.

Dzieci i Panie z grupy „ Leśna polana”

W zdrowym ciele zdrowy duch


Dzieci z grupy " leśna polanka " chętnie biorą udział w codziennych spacerach i zabawach na świeżym powietrzu. Pobyt na dworze bardzo korzystnie wpływa na zdrowie i rozwój dzieci. Każde wyjście na spacer, obok wypoczynku, gier i zabaw, pobudza dziecięce zainteresowanie i instynkty badawcze. Dzieci wraz z nauczycielami obserwują zmieniające się pory roku, zjawiska atmosferyczne i przyrodnicze, a także zmiany całego otoczenia.

 
Dzień kota


 Z okazji Światowego Dnia Kota dzieci z grupy Leśna polana oglądały prezentację multimedialną przedstawiającą różne rasy kotów, budowę kota i kocie smakołyki. Dzieci zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji. Były też wesołe " kocie zabawy matematyczne" a także kocie sylaby. Aktywnie uczestniczyliśmy w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Dzień zakończyliśmy czytaniem bajki o kocie " Kot w butach" oraz wykonaniem pracy plastycznej.


Karnawał
Walentynki


Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości, dlatego w naszej grupie odbyły się Walentynki. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłości i przyjaźni. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Na dzieci czekały słodkie serca w postaci lizaków. Każdy z nas wykonał swoją walentynkę, którą mógł obdarować wyjątkową dla niego osobę.


Dzień Babci i Dziadka


Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa,


a w przedszkolu, przedszkolaki składają życzenia.


Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom,


zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU


W naszej grupie wspólnie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Po spontanicznych wypowiedziach dzieci na temat komputerów i sieci internetowej wspólnie stworzyliśmy sieć przypominającą sieć internetową, podając sobie nawzajem kłębek włóczki. Wykorzystując ilustrację ,film oraz gry edukacyjne o "Neciu", ustaliliśmy zasady bezpiecznego korzystania z komputera. Rozmawiając z dziećmi zawsze największy nacisk kładziemy na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci, mimo wieku, wykazują się dużą wiedzą o Internecie oraz zasadach korzystania z komputera. DBI to kolejna akcja przeprowadzona w naszym przedszkolu mająca na celu uświadamianie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.


Dzieci doskonale radzą sobie w konkursach, quizach na temat internetu i zasad korzystania z  komputera. Każdy z przedszkolaków miał okazję do zapisania różnych wyrazów na klawiaturze laptopa oraz pokolorowania bohatera dzisiejszych zajęć - Necia.U lekarza- zabawy w kąciku tematycznym


 " Zima, zima, zima..."
Obiad wigilijnyJeszcze przed świętami przedszkolaki zgodnie z tradycją naszego przedszkola, wspólnie nakryły i przygotowały świąteczny stół wigilijny. 


 W tym wyjątkowym dniu dzieci wspólnie z Paniami złożyły świąteczne życzenia i dzieliły się opłatkiem. A pod choinką dla całej grupy Święty Mikołaj zostawił jeszcze przepiękne prezenty. 


Drodzy Rodzice,


z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia


życzymy , chwil wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek,


by w życiu zawsze panowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera.


Wielu budujących myśli , energii potrzebnej do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów oraz wspaniałego Nowego Roku, obfitującego w pasmo sukcesów!
Święta tuż, tuż... Świąteczny występ przedszkolaków Świąteczne pierniki
" Ojej! Cóż za zapach
cynamon, goździki, coś nam się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki".
14 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia nasze przedszkolaki zamieniły się w znakomitych cukierników, z wielkim zapałem przystąpiły do dekorowania pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierników, który wprawiał wszystkich w cudowny nastrój, świąteczny nastrój. 
Dziękujemy Rodzicom, w tym Pani Marcie, mamie Lilianki za zorganizowanie rozmaitości potrzebnych do dekorowania :)
 
Wizyta Św. Mikołaja


Wspólnie z dziećmi przygotowywaliśmy się na tę wizytę już od kilku dni...Aktywnie budowaliśmy atmosferę oczekiwania, radości i zainteresowania. Dzieci rozmawiały o Mikołaju, wykazywały się wiedzą na jego temat oraz wykonywały prace plastyczne. Zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziły ilustrowane  książki o Mikołaju.


Dzieci wypatrywały przez okno upragnionego gościa i przywitały go piękną świąteczną piosenką. Mikołaj był dokładnie taki jak mówiły o nim dzieci: czerwone ubranie, broda, worek z prezentami. 


Dzień ten przyniósł nam wiele radości, dziękujemy Święty Mikołaju!
Dzień Edukacji Narodowej


Dzień drzewa

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt.  „ Zabawa ze sztuką” nasze przedszkolaki obejrzały projekcję filmów " Nasze Parki Narodowe", zapoznały się z nazwami  wybranych Polskich Parków Narodowych tj.:  Karkonoski, Kampinoski, Wielkopolski, Ojcowski, Tatrzański „- podziwialiśmy piękno przyrody, uświadamialiśmy sobie rolę drzew w przyrodzie i ich znaczenia w życiu człowieka. Kształtowaliśmy więzi z przyrodą i wyrabialiśmy pozytywny stosunku do niej. Omówiliśmy budowę drzewa oraz wykonaliśmy pracę grupową- „ Jesienne drzewo”.  Stworzyliśmy dzieło niemalowane  z wykorzystaniem darów jesieni : orzechy, kasztany, żołędzie, jarzębina, liście .  Wspólnie z grupą " jagody"  bawiliśmy się podczas opowieści muzyczno-ruchowej pt. „ Dzień z życia drzewa”, „ Wieje wiatr”. 
„ Pysznie i zdrowo”


O tym jak duże znaczenie ma obecność owoców w codziennej diecie wiedzą nasze przedszkolaki. Przez cały tydzień  podziwialiśmy okazy z naszych sadów.


Starszaki poza codziennymi drobnymi, ale systematycznie podejmowanymi obowiązkami w ramach działań praktycznych zrobiły sok z jabłuszek oraz sałatkę owocową.  Było to duże wyzwanie dla wszystkich dzieci z grupy.


Podczas wycieczki do pobliskiego targowiska dzieci oglądały, porównywały, nazywały różne gatunki owoców a także wskazywały te, które rosną w Polsce, a które są do nas sprowadzane. Poznaliśmy zawód sprzedawcy.


Podczas kolejnych zajęć wykorzystywaliśmy naturalne okazy m.in. segregując je ze względu na wielkość, kształt, kolor a także poznawaliśmy ich smak. Zapoznaliśmy się z działaniem sokowirówki, utrwaliliśmy nawyki higienicznego przygotowania i spożywania posiłków, kształtowaliśmy umiejętność współdziałania w grupie.


Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w życie grupy.

Dzień chłopca


Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc także Święto Chłopców. Dziewczynki zaśpiewały w tym dniu swoim kolegom " Sto lat", złożyły życzenia  oraz wręczyły upominki.  Wspólna zabawa i radość towarzyszyła nam przez cały dzień. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie upominków dla wszystkich dzieci.The Dot Day


Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie " leśna polana" i " jagody".


Historia tego święta rozpoczęła się od książki P. Reynoldsa " The Dot".


Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. A także po to by, pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. Przedszkolne obchody rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o małej Vashtii, po czym dzieci odpowiadały na " kropkowe pytania" oraz opowiadały o swoich zainteresowaniach. Wspólnie bawiliśmy się podczas zabaw ruchowych, wykonaliśmy  " kropkową "pracę plastyczną. Dzieci wspaniale bawiły się również w naszej " kropkowej foto-budce".Nasze działania sprzyjały integracji grup. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom za aktywne uczestnictwo w tym sympatycznym wydarzeniu.


BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK


Jak co roku o tej porze w naszym przedszkolu omawiane są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Nasze przedszkolaki miały możliwość przypomnienia sobie co oznaczają poszczególne znaki drogowe oraz jak zachować się w trakcie przejścia przez jezdnię. Udaliśmy się na najbliższe skrzyżowanie ulic i przejścia dla pieszych, wyrabialiśmy w ten sposób umiejętność prawidłowego przechodzenia przez jezdnię w oznaczonych miejscach, oglądaliśmy ruch pojazdów i pieszych a także zwracaliśmy uwagę na sygnalizację świetlną. Bezpiecznie przechodziliśmy przez ulicę z sygnalizacją świetlną oraz bez sygnalizacji. W sali dzieci samodzielnie wykonały sygnalizatory świetlne, przypominając sobie poszczególne kolory w j. angielskim. Wspólnie bawiliśmy się podczas zabaw tematycznych oraz śpiewaliśmy piosenkę " Red says stop!". 

"Leśna polanka" to grupa oparta na przyjaźni, tolerancji i wzajemnym szacunku, w której każdy liczy się tak samo. Nasza grupa to wesołe przedszkolaki, które każdego dnia wysyłają do dzieci z całego przedszkola promienne uśmiechy. Wszyscy chętnie przychodzimy do przedszkola i cieszymy się z radosnej, wspólnej zabawy. Nawiązujemy ze sobą pozytywne relacje. Codziennie w przedszkolu czeka na nas mnóstwo atrakcji, wiele ciekawych zajęć i zabaw, które pomagają nam w różnych czynnościach i zachęcają do pokonywania codziennych wyzwań. Bardzo lubimy spędzać ze sobą czas,  bawimy się w różnych kącikach zainteresowań, układamy puzzle, klocki, bawimy się lalkami, autami, w kąciku teatralnym, edukacyjnym, matematycznym, książki. Lubimy zajęcia plastyczne, dzięki którym wzbogaca się nasza wyobraźnia oraz zabawy konstrukcyjne, podczas których powstają przeróżne ciekawe budowle. Chętnie bierzemy udział we wszystkich ćwiczeniach porannych i gimnastycznych.Czyste ręce mamy o zdrowie swoje dbamy.

Wirusom mówimy stop!

Wzbogacanie wiedzy dziecka o zdrowiu, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie, to podstawa edukacji zdrowotnej w przedszkolu. Ważną aktywnością, którą pragniemy wyuczyć jako nawykowe działanie, jest dbanie o higienę. Przedszkolaki biorą udział w realizacji innowacji pedagogicznej pt. " Wirusom mówimy stop". Celem naszych zajęć było zwrócenie uwagi na konieczność mycia rąk w wielu sytuacjach w ciągu dnia. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają zarazki, utrwaliły w jakich sytuacjach należy myć ręce, utrwalały również poszczególne etapy ich prawidłowego mycia oraz nabywały nawyk dbania o higienę osobistą.  Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu, wykorzystujemy ją do wyrobienia w dzieciach nawyku aktywnego wypoczynku o każdej porze roku. Przedszkolaki z grupy "leśna polana"  uwielbiają spacery i zabawy na świeżym powietrzu, podczas których wzmacniamy naszą odporność.Przedszkolaki z grupy "Leśna polana" wspólnie  omówiły i przygotowały  "Kodeks przedszkolaka". Dzieci własnoręcznie podstemplowały i obiecały, że będą starały się go przestrzegać :)

A oto parę zasad, które "szanujący się"  przedszkolak znać powinien:

1. "Dzielę się zabawkami" - "Gdy się zgodnie bawię z Tobą, to nam dobrze jest ze sobą".

2. "Zachowuję ciszę" - "Jeśli coś wiesz, nie krzycz jak zwierz".

3. "Zgłaszam się" - " Jeśli powiedzieć chcesz coś ważnego, podnieś do góry rękę kolego; gdy rękę podnosisz, o zabranie głosu prosisz".

4. "Sprzątam zabawki" - "Gdy zabawki porządkujesz, od razu lepiej się czujesz".

5. "Słucham pani" - "Na górze róże, na dole tulipany: słuchaj uważnie innych, a sam będziesz słuchany".

6. "Uczę się" - "Ucz się, ucz... bo nauka to mądrości klucz".


WAKACYJNE WSPOMNIENIA


Temat wakacyjnych wspomnień to jeden z najprzyjemniejszych zagadnień rozpoczynających rok szkolny. Przedszkolaki z "leśnej polanki " przyniosły ze sobą do przedszkola zdjęcia oraz małe pamiątki przedstawiające najmilsze wakacyjne wspomnienia. Każda osoba opowiedziała o przygodach jakie towarzyszyły im podczas letnich przygód, a następnie wspólnie stworzyliśmy wakacyjny kącik wspomnień. Dzieci z ogromną radością i sentymentem wspominały wakacyjny letni czas.Galeria Zdjęć