Saturday, 10.6.2023
Name days: Bogumił / Bogumiła / Małgorzata
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

4-5-latki z sali słonecznej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawca: Monika Mikołajczyk

Nauczyciele: Anna Nogaj, Małgorzata Brudzeńska, Wioletta Kostera

Godziny dostępności nauczycieli :

Monika Mikołajczyk : czwartek 15:00 - 15:30

Anna Nogaj : poniedziałek 15:00-15:30

Godziny dostępności logopedy: 

Marzena Karbowiak : środa 15:00 - 15:30
"Aerobik dla dzieci w przedszkolu- zajęcia, które bawią i uczą"
Aerobik, to aktywna forma zajęć, podczas której dzieci poprawiają koordynację , sprawność ruchową, ale również integrują się. Zajęcia aerobiku, który przeprowadziła mama Zosi zachęciły  dzieci do powtarzania zadanych ćwiczeń. Właśnie taka forma ruchu propaguje zdrowy styl życia u dzieci. Podczas aerobiku przy muzyce dzieci doskonaliły poczucie rytmu, koordynację oraz równowagę. 
Naszym dzieciom z grupy słonecznej bardzo spodobały się zajęcia. Mamy nadzieję, że nasz gość niebawem znów do nas zawita.
Dziękujemy pani Ani za poświęcony nam czas. Grupa słoneczna wykonała  piąte zadanie z Ogólnopolskiego Projektu "Zabawa sztuką". Dzieci wraz                   z paniami wybrały się do Publicznej Biblioteki Gminy i Miasta w Nowych Skalmierzycach w celu wyszukania książek związanych ze sztuką. Dzieci zapoznały się z książką Katarzyny Vanevskiej, pt. "Kto to puka? Sztuka". Odbyły się również warsztaty plastyczne. Dzieci mogły namalować wymyślony przez siebie krajobraz wykorzystując nie tylko farby i pędzel, ale również warzywa, elementy kartoników o różnych kształtach, rolki po papierze toaletowym, itp. Dzieci wykonały również gry planszowe wykorzystując farby plakatowe, pędzel, pokrojone na części warzywa, itp. Poprzez warsztaty plastyczne dzieci kształtowały umiejętność współdziałania w zespole,  rozwijały  umiejętność posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi, rozwijały  wyobraźnię oraz ekspresję. 
Dziękujemy pani z Publicznej Biblioteki za zorganizowanie dla nas warsztatów plastycznych.
Dzieci z grupy słonecznej wykonały czwarte zadanie "Olejowe odkrywanki" z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. "Zabawa sztuką". 

Do zadania "Olejowe odkrywanki" wykorzystany został obraz Arthura Elsley , pt. "Dziewczynka z owcą". Ukryty obraz dzieci odkrywały za pomocą pędzla moczonego  w oleju.

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja”!W naszym przedszkolu odbył się pierwszy etap  konkursu na najpiękniej przyozdobiony stół. W konkursie brały udział wszystkie grupy przedszkolne. Każdy stół był inny, na swój sposób wyjątkowy. W ocenie Pani Dyrektor brała pod uwagę estetykę, kreatywność, pomysłowość.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 13 marca, Pani Dyrektor wyłoniła trzy pierwsze miejsca:

-grupa 4, 5 latków „słońca”

-grupa 5 latków „orzechy”

          - grupa 5, 6 latków „leśna polana”

Jako nagrodę każda z grup wymyśliła jadłospis na dany dzień. Dzieci z grupy słonecznej będą  zajadać się wymyślonymi przez siebie potrawami 24 marca (w piątek).

Dziękujemy z całego serca wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przystrojenie naszych przedszkolnych stołów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

"Zabawy popołudniowe słoneczek"

 

Mamo, tato! W co się dzisiaj pobawimy? 

 

Masy sensoplastyczne są uwielbiane przez wszystkich przedszkolaków. Pobudzają zmysły a poprzez zabawy gumą sensoryczną kształtujemy małą i dużą motorykę u dziecka. Idealnie sprawdzają się podczas zabaw           w przedszkolu, ale również mogą zapewnić doskonałą zabawę w domu. Zachęcamy do wspólnej zabawy. 

Poniżej załączamy  przepisy na masy sensoplastyczne:

 

Masa solna

Składniki: sól, mąka pszenna, woda, olej.

Sposób wykonania: Do miski wsypujemy tę samo ilość mąki, co soli, biorąc pod uwagę wagę nie objętość. Powoli dolewamy wody, aż do uzyskania konsystencji plasteliny. Dodajemy łyżkę oleju, aby masa była bardziej gładka. Dodanie barwników spożywczych umożliwi zmianę koloru, a olejków zapachowych doda aromatu.

 

Kukurydziana masa solna

Składniki: sól, mąka kukurydziana, woda.

Sposób wykonania: Do miski wsypujemy tę samo ilość mąki kukurydzianej, co soli, biorąc pod uwagę wagę nie objętość. Powoli dolewamy wody, aż do uzyskania konsystencji plasteliny. Uzyskamy wówczas żółtą, bardzo gładką masę. Po dodaniu barwnika masa zmieni kolor.

 

Delikatna ciastolina

Składniki: mąka kukurydziana, odżywka do włosów – dwie porcje mąki na jedną odżywki.

Sposób wykonania: Wszystkie składniki dokładnie mieszamy, możemy do nich dodać barwniki lub brokat.

 

Śnieg

Składniki: pianka do golenia, 7 opakowań sody oczyszczonej.

Sposób wykonania: Dodajemy do jednego niepełnego pojemnika pianki wszystkie opakowania sody oczyszczonej. 

 

Piasek kinetyczny

Składniki: 8 szklanek mąki kukurydzianej, 1 szklanka oliwki dla dzieci, barwniki.

Sposób wykonania: Mieszamy ze sobą oliwę i mąkę, aby uzyskać kolorowy piasek, dodajemy barwniki.

 

 

https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/02/masy-plastyczne-dla-dzieci-diy/


 

 

 


"Słoneczka odkrywają tajemnice kosmosu""Spotkanie z instruktorem pierwszej pomocy"22 lutego  grupa słoneczna wraz z grupą leśna polana miały okazję uczestniczyć w zajęciach udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia dla nas przeprowadziła pani Ania Muszyńska - instruktor pierwszej pomocy.


Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały również zapoznane ze sprzętem ratującym życie oraz utrwaliły znajomość numerów alarmowych. 


     Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z  podstawowymi czynnościami medycznymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. 
Bardzo dziękujemy pani Ani Muszyńskiej, ponieważ była to bardzo ważne spotkanie dzięki któremu dzieci zdobyły istotną wiedzę, która może przynieść nieoceniony efekt- ratowania życia.


Wykonanie przez słoneczka trzeciego zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego , pt. "Zabawa sztuką". 

Praca plastyczna wykonana techniką "twal" czyli malowanie linią. 

"Dzień Dinozaura" - wspólne zabawyz grupą konwaliową.

Bal karnawałowy"

"Zabawy walentynkowe z grupą jaworwą"

"Świąteczny czas w słoneczkach"

"Mikołajki w grupie słonecznej"

Bal jesienny „W leśnym królestwie”

Przedszkolaki z grupy 4-5 latków „słoneczek” i grupy 6- latków „Jawory” wspólnie przygotowały bal jesienny i tym samym pożegnały złotą porę roku. Dzieci w jesiennych strojach i w maskach leśnych zwierząt uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych z Sigumą. Przedszkolaki integrowały się również podczas wspólnego tworzenia z darów jesiennych leśnych zwierząt, zabaw matematycznych, rozwiązywania zagadek. Swoją zwinność i szybkość mogły sprawdzić  podczas drużynowych zabaw z taczkami, szyszkami. Najwięcej atrakcji wzbudziły zabawy plastyczne na folii i malowanie farbami jesiennych listków. Nasz cały dzień upłynął nam przy radosnych zabawach tanecznych w kole i w parach.

M. Mikołajczyk, M. Rybak

 


Dzień Postaci z Bajek - zabawy z leśną polaną

"Nie ma dzieci - są ludzie"         

Janusz Korczak

Każde dziecko powinno znać SWOJE prawa!

Robimy wszystko, by nasi podopieczni je znali,

a dorośli ich przestrzegali.

 


Wykonanie przez słoneczka drugiego zadania z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego , pt. "Zabawa sztuką". 

Zadanie "Sensoryczny ogród" z wykorzystaniem darów jesieni. 


"Rozwijanie zainteresowań teatralnych słoneczek"

"Dzień Wszystkich Świętych " - my również pamiętamy

Wraz z grupą konwaliową wybraliśmy się na pobliski cmentarz , aby uczcić pamięć zmarłych i zapalić znicze na osamotnionych i zaniedbanych grobach oraz aby przybliżyć tradycję i znaczenie tego święta dzieciom.

"Dzień Dyni"

- zabawy grupy słonecznej i konwaliowej :)

Wykonanie przez słoneczka jednego z zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. "Zabawa sztuką".

Zadanie "Nietypowy pędzel" . Nasze słoneczka zastąpiły pędzel gąbką ;-)


"Kolorowy świat warzyw i owoców"

"Jesienne warsztaty z rodzicami oraz wspólne zabawy z Sigumą"

"Przyszła do nas Pani Jesień"

"Jesienne obserwacje i zabawy badawcze u słoneczek"

"Słoneczka zasady ruchu drogowego znają i ich przestrzegają"


"Słoneczka z wizytą w bibliotece""SŁONECZKA"

Gdy złote słońce raniutko wstaje,

ciepłe promienie ludziom rozdaje.

A w naszej grupie wszystkie słoneczka,

mają uśmiechu pełne usteczka.

Tańczyć lubimy, śpiewać lubimy

i na spacery chętnie chodzimy.

Pani Monia i Pani Ania

bawią się z nami dzielnie od rana.

Super przedszkole, super zabawa,

takie przedszkole to fajna sprawa

"Pamiątki z wakacji"


Galeria Zdjęć