Wtorek, 16.7.2019
Name days: Maria / Stefan / Andrzej
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

6-latki z sali kasztanowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawcy: Lucyna Pawlicka, Anna Szewczyk, Katarzyna Maćkowiak

Dyżury wychowawców:

Lucyna Pawlicka - środa 15.45-16.00

Anna Szewczyk - środa 7:00 - 7:15

Katarzyna Maćkowiak - czwartek 7:45 - 8:00
Żegnamy dziś przedszkole, szkoła już woła nas…

18 czerwca w Starym Kinie odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków z grup: Leśna Polana i Kasztany. Dzieci zaprezentowały program słowno- muzyczny i poprzez wzruszające wiersze, piosenki pożegnały się z przedszkolem. Każde dziecko otrzymało od Pani Dyrektor dyplom ukończenia przedszkola oraz upominek od Rady Rodziców.

Życzymy  miłych wakacji oraz sukcesów w szkole„Wszystkiego  najlepszego  z okazji Dnia Dziecka"

W naszym przedszkolu Dzień Dziecka obchodziliśmy przez kilka dni.

Grupa Kasztankowa i gr. Borowikowa bawiły się wspólnie. Starsi i młodsi przygotowali niespodzianki oraz wspólnie, radośnie się bawili. Na zakończenie wspólnych zabaw zjedli świąteczny obiad na tarasie."Wielkanocne zabawy ruchowe"
W dniu 16 kwietnia dzieci z grupy "poziomkowej" i grupy "kasztanowej" w ramach projektu "Zawsze wygrywa ten, kto dobrze bawi się" uczestniczyły w wielkanocnych zabawach sportowych.Wszystkie  dzieci podzielone na trzy zespoły wykonywały różne ćwiczenia, m.in.turlanie piłek,zbieranie  pisanek do taczek, skoki zajączków do norki. Starszaki zaopiekowały się maluszkami i pomagały im w wykonywaniu ćwiczeń. Tutaj nie liczyła się rywalizacja czy wygrana , ale dobra zabawa. Mali sportowcy rozwijali swoją sprawność fizyczną, przestrzegali zasad gry oraz kształtowali swoją odporność psychiczną, czyli radzenie sobie z przegraną. Dzień ten wywołał wiele uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków.


M.Zdyb, M.Rybak

Nawiązanie współpracy z "Fundacją Tęcza" reprezentowaną przez panią Alinę Bolach


Grupa "kasztanowa" na niebiesko: Światowy Dzień Świadomości AutyzmuUczestniczymy na lekcji w szkole podstawowej w klasie II B

22 marca „Światowy Dzień Wody”

W tym dniu  postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci brały udział w pogadance na temat znaczenia wody w przyrodzie oraz obejrzały film edukacyjny pt. " Niezwykła podróż kropelki". Następnie  wzięły udział w zabawach badawczych.  Przedszkolaki wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. "Kasztany"wiedzą w jaki sposób mogą  podczas codziennych czynności oszczędzać wodę i, że jest ona niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.

" Marzanno, marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy!" 
Budząca się do życia przyroda- pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki przypominają nam o nadejściu nowej pory roku. " Kasztany" postanowiły pożegnać zimę a powitać wiosnę od wspólnego zrobienia słomianej kukły- marzanny, zimowej panny.


" W świecie trójkątów i nie tylko..."
W minionym tygodniu grupa " Kasztanów" przeniosła się do " świata trójkątów", dzieci utrwaliły wygląd i cechy charakterystyczne danej figury. Kasztanki z wielką ochotą układały z mozaiki geometrycznej trójkąty małe i duże. Miały również możliwość pogłówkowania nad zagadkami dotyczącymi figur. Wiele frajdy przyniósł im także udział w zabawie ruchowo- naśladowczej przy użyciu sznurka i taśmy malarskiej. W sali stworzone zostały stanowiska geometryczne z zadaniami dla przedszkolaków. Podzieleni na zespoły starali się dopasować odpowiednie kształty figur, stworzyć obrazek geometryczny czy odpowiednio przyporządkować części figur. Na koniec dzieci wygrywały rytmy na instrumentach muzycznych- metalowych trójkątach.


Dzień Kobiet w naszej saliUdział w projekcie "Czyste powietrze wokół nas"


Zimą dokarmiamy ptaki oraz bawimy się na śniegu.


"Dziś są Walentynki!
Dla chłopca i dziewczynki!
Wszyscy sobie ślą serduszka,
a ja szepnę Ci do uszka:
Już o Tobie wiele wiem,
coraz bardziej lubię Cię!"
Jasełka

Grupa  kasztanowa uczestniczyła  w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez "Castoramę" podczas których chłopcy wykonali skrzynkę dla majsterkowicza a dziewczynki kołyskę dla lalek.
13.11.2018r świętowaliśmy w przedszkolu i w żłobku narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada 1918r jest jedną z ważniejszych dat w historii naszego kraju, wtedy to Polska odzyskała po wielu latach niewoli wolność i stała się znów niepodległym państwem. Z tej też okazji dzieci 6 letnie z grupy kasztanowej i słonecznej przygotowały dla swoich młodszych kolegów ze żłobka krótką inscenizację. Była ona wyjątkową lekcją historii Polski. Uroczystości narodowe są świetną okazją do kształtowania uczuć patriotyzmu i przynależności narodowej.


Piątkowe historyczne  spacery


Niezwykłe lekcje patriotyzmu i historii w terenie.


 Poznawanie  najbliższego regionu, z którego pochodzimy. To główne cele organizowanych piątkowych spacerów i wycieczek najstarszych przedszkolaków. Tym samym włączyliśmy się w projekt: „Aby drogę mierzyć przyszłą trzeba pomnieć, skąd się wyszło”"Kasztanki" w piekarni Pana Andrzeja Walczaka w Skalmierzycach.
Dzieci dowiedziały się jak ważny jest zawód piekarza, zapoznały się z etapami wypieku chleba, obejrzały wielkie piekarskie piece i obdarowane słodkościami wróciły do przedszkola.

Jesień jest kolorowa i wesoła


 Jesień  niesie ze sobą  wiele radości  i dużo pracy. Przedszkole od najmłodszych lat wpaja  poczucie estetyki i piękna. Wdrażamy dzieci do dbałości  o ład i porządek w naszym otoczeniu. Do prac na rzecz  naszego przedszkola włączyli się starszacy. Przedszkolacy z wielkim zaangażowaniem i chęcią grabili liście przy tym doskonale się bawili.

 Mamy nadzieję, że w przyszłości tak samo będą dbać o swoje domy i naszą małą ojczyznę !!!


Przyjaciele przyrody

Z przyrodą w zgodzie chcemy żyć i pokażemy, że nam naprawdę na niej zależy. Sadzenie drzew jest wymiernym i opłacalnym sposobem na ograniczanie emisji dwutlenku węgla.W przedszkolnym ogrodzie  posadziliśmy nasze „Drzewko dla Pokoju”,  którym teraz będziemy się  troskliwie opiekować i obserwować zmiany na przestrzeni  pór roku. Zbieraliśmy  również kasztany z myślą o dokarmianiu  zwierzą zimą. Będziemy pamiętać o ptakach w trudnych dla nich zimowych dniach.  


Jesteśmy uczestnikami  projektu edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" Naszym zadaniem było wykonanie potrawy regionalnej "według przepisu naszej  babci" Kasztanki pod kierunkiem babci Jagódki wykonały smaczną sałatkę warzywną

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
Witaminy to substancje niezbędne dla zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Grupa kasztanowa znalazła  źródło zdrowia: w sałatkach owocowych, sokach warzywnych i  kolorowych kanapkach- Smacznego:)

Wycieczka do Parku Owadów


Grupa kasztanowa odwiedziła Urząd Skarbowy w Kaliszu . Dzieci uczestniczyły w zajęciach pokazowo - edukacyjnych, poprzez które zapoznały się z zawodem urzędnika skarbowego. Dziękujemy Rodzicom Kubusia za pomoc w realizacji tego spotkania.


Wspólne zabawy z dziećmi z grupy poziomkowejDzień Chłopca w grupie kasztanowej

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji grupowego Dnia Chłopca :)Warsztaty florystyczne w grupie kasztanowej

Dzieci z grupy kasztankowej w ramach poznawania różnych zawodów tym razem odwiedziły kwiaciarnię. Starszacy mieli okazję zapoznać się z pracą florysty  i rozwijać zainteresowania  przyrodnicze. Następnie dzieci  próbowały swoich sił, przygotowując  pod  czujnym okiem pani Moniki, krok po kroku  jesienne kompozycje.  Serdecznie dziękujemy pani Monice Misiak za przeprowadzenie warsztatów florystycznych.  


Grupa kasztanowa zapoznaje się z zasadami zgodnej zabawy w sali i ogrodzie przedszkolnymPRZEDSZKOLAKI ZDOBYWAJĄ WIEDZĘ O
PRACY I ZAWODACH


Praca wypełnia życie każdego dorosłego człowieka. Dzieci od najmłodszych lat mają  styczność z przedstawicielami różnych zawodów. Zainteresowania pracą i przyszłym zawodem rozwijają się u dzieci dość wcześnie.
Na początku są to członkowie rodziny: rodzice, dziadkowie. Tu kształtują się pojęcia dziecka, postawy i przekonania, wartości i zainteresowania, stosunek do nauki i pracy oraz wrażliwość estetyczna i emocjonalna. Grupa kasztankowa rozpoczyna poznawanie zawodów od pracowników przedszkola. Tym samym zapisuje się już pierwsza strona „Księgi zawodów grupy kasztankowej”.

Galeria Zdjęć