Czwartek, 24.10.2019
Name days: Rafał / Marta / Marcin
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

4-latki z sali konwaliowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


Wychowawcy: Arleta Mielcarek, Monika Rybak

 Dyżur wychowawców:

Arleta Mielcarek: poniedziałek 15.30-15.45

Monika Rybak: wtorek 15.30-15.45 "RUCH TO ZDROWIE"

"W zdrowym ciele, zdrowy duch,

ten kto ćwiczy ten jest zdrów..."

Wykonywanie różnych ćwiczeń gimnastycznych sprawia dzieciom mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało.

Dlatego zaprosiliśmy na nasze zajęcia mamę Oli - panią Sylwię, która wprowadziła dzieci w świat zabaw ruchowych z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Dzieci wykonywały wszystkie ćwiczenia bardzo dokładnie, słuchały poleceń gościa. Dzięki takim zabawom ruchowym dzieci nauczyły się wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywaniu własnych słabości i wiary we własne możliwości. Na zakończenie dzieci wykonały dla pani Sylwii kolorowe serca w podziękowaniu za ciekawe zajęcia.

Serdeczne podziękowania dla pani Sylwii za zaangażowanie w życie grupy i przeprowadzenie zabaw sportowych. 

  DZIEŃ CHŁOPCA

 

   Serdeczne podziękowania dla rodziców za wspaniałe prezenty dla chłopców i dziewczynek."Bezpieczna droga do przedszkola - poznajemy zasady ruchu drogowego"

W naszej grupie we wrześniu rozpoczęliśmy cykl zajęć  związany z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci na początku zapoznały się z znakami drogowymi, sygnalizacją świetlną, zachowaniem na pasach, jezdni, a także poznały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy.
Nasza sala zmieniła się w małe skrzyżowanie, ze znakami drogowymi, gdzie dzieci wykorzystując auta, wózki mogły poczuć  się jak prawdziwi uczestnicy ruchu drogowego. Jednak najbardziej swoje umiejętności mogły sprawdzić podczas wyjścia na skrzyżowanie w pobliżu naszego przedszkola, gdzie obserwowały ruch pojazdów i pieszych. Dzieci wykonywały również prace twórcze "Znam znaki drogowe".
"Nasze pierwsze dni w przedszkolu...."

Dzieci pełne wrażeń i przygód, jakie przeżyły w różnych zakątkach Polski wróciły po wakacjach do przedszkola i pań. W naszej grupie zapoznaliśmy się z nową salą, kącikami zainteresowań. Przywitaliśmy również nowego kolegę Bartka, któremu życzyliśmy wspaniałych zabaw z nami i wielu przyjaciół. Każdy dzień przynosi nam wiele atrakcji, ponieważ wspólnie bawimy się w nowych kącikach zainteresowań, lubimy zabawy z chusta animacyjną. Najważniejszy jest dla nas "Kodeks grupy" , który staramy się przestrzegać każdego dnia.

M.Rybak, A. Mielcarek
Galeria Zdjęć