Środa, 22.1.2020
Name days: Dominika / Mateusz / Anastazy
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 1 Jarzębinka w Nowych Skalmierzycach

4-latki z sali jagodowej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wychowawcy: Aneta Stodolska, Marzena Karbowiak

Dyżury wychowawców:

Aneta Stodolska – środa: 15:00-15:15

Marzena Karbowiak – czwartek: 15:00- 15:15


Wiele zabaw tematycznych odbywa się w naszym Kąciku mamy i dziecka.

Dzieci doskonale opiekują się lalkami wcielając się w role rodziców.


Świąteczne spotkanie z Rodzicami

Święta tuż, tuż…  Z tej okazji odbyło się spotkanie z Rodzicami.

Dzieci prezentując przygotowany program artystyczny wprowadził zebranych w klimat zbliżających się świąt. Wspólna zabawa oraz dekorowanie świątecznych pierników sprawiły  wszystkim wiele radości. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, był on okazją do budowania wzajemnych relacji.


11.12.2019 WIGILIA PRZEDSZKOLNA


JAGÓDKI ROBIĄ PIERNIKI, KTÓRE  PODCZAS SPOTKANIA WIGILIJNEGO Z RODZICAMI PYSZNIE UDEKORUJĄ.Ogromne gratulacje dla Jagódkowych dzieci. W przedszkolnym konkursie na „ Ozdobę świąteczną” nasz Rysiu Wysocki zdobył 1 miejsce.  Piotruś Bartczak , Marta Marczak i Adam Pasiecznik  otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy i dziękujemy Rodzicom za pomoc w wykonaniu pięknych prac.


Mikołajkowy dzień był pełen wrażeń, oczekiwanie na Świętego Mikołaja umiliły nam zabawy ruchowe, czytanie bajeczek o bohaterze tego dnia, wykonanie Mikołaja z figur geometrycznych oraz rysowanie listów do świętego Mikołaja, które dzieci wrzucały do skrzynki na listy. Obejrzeliśmy też wzruszającą bajeczkę o reniferze Rudolfie Czerwononosym. Święty Mikołaj nadszedł niespodziewanie, gdy praca plastyczna trwała w najlepsze, ale zaciekawione dzieci zabrały swoje instrumenty- zaśpiewały i zagrały kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, a wzruszony Gość obdarował dzieci słodkimi upominkami.

Pierwsze zabawy z kodowaniem w ramach innowacji pedagogicznej „Kodujące dzieciaki, czyli o zabawach matematycznych w edukacji przedszkolnej’’ – budowanie wieży i  ustalanie, która najwyższa, układanie wieży wg koloru w zespołach.BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE. 4- LATKI POZNAJĄ ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ POD DRODZE I CHODNIKU, ZNAJĄ DOBRE I ZŁE ZACHOWANIA, POZNAJĄ ZNAKI I KOLORY NA SYGNALIZATORZE ŚWIETLNYM, MALUJĄ PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, BAWIĄ SIĘ W KĄCIKU AUTEK, POZNAJĄ   NAJWAŻNIEJSZE ZASADY PIERWSZEJ POMOCY.

Na koniec owocowo-warzywnego tygodnia jagódki nazywały,  rozpoznawały, segregowały przniesione do przedszkola owoce i wykonały pyszny deserek owocowy z kolorową galaretką.

Było pysznie, zdrowo  i kolorowo.Leśne zabawy i kreatywne wykorzystanie kasztanków.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za wzbogacenie naszego kącika przyrody,  co przyczyniło się do poznawania nowej pory roku wszystkimi zmysłami.


Zabawy z wykorzystaniem masy solnej …

„Krótkie nóżki, długi ryjek,

ostre kolce ciało kryją.

Ach, cóż to za groźny zwierz?

To jest jeż, malutki jeż.”

Skupienie oraz pełna zaangażowania, twórcza atmosfera towarzyszyła nam podczas zabaw z wykorzystaniem masy solnej, makaronu i goździków. Efektem zmagań są przepiękne jeże, które ozdobiły naszą salę. Dzieci nabywając nowych doświadczeń doskonaliły jednocześnie sprawność manualną, koordynację wzrokowo – ruchową oraz wyobraźnię przestrzenną.


Dzień chłopca w naszej grupie sprawił wszystkim wiele niespodzianek. Po śniadanku odbyła się próbna ewakuacja przedszkola. Zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznego opuszczenia budynku podczas pożaru, porozmawialiśmy o pracy strażaka i  numerach alarmowych. Po zajęciach czekała na nas wspólna zabawa i świętowanie dnia chłopca, były upominki zarazem dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Bawiliśmy się przy muzyce oraz z wykorzystaniem chusty animacyjnej, gdy nagle na naszą salę zawitali niezwykli goście- Strażacy z OSP w Skalmierzycach.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za piękne upominki :)


Wyobraźnię ćwiczymy i fajnie się bawimy!

W naszym kąciku przyrody coraz więcej eksponatów. Wakacyjne pamiątki oraz dary jesieni wykorzystaliśmy do zabawy. Najpierw dzieci rozpoznawały dotykiem zgromadzone w woreczku okazy, a następnie w zespołach, wyodrębnionych według wylosowanego przedmiotu, przystąpiły do zabaw twórczych. Już po chwili na stolikach pojawiły się pociągi, słoneczka, namioty, but, buzia, kwiatek, korale, dinozaur i wiele innych ciekawych pomysłów.

Piątek z książeczką!

Już od kilu tygodni w każdy piątek chętne dzieci przynoszą do przedszkola ulubioną książeczkę. Jest to wyjątkowa okazja do rozwijania zainteresowań literaturą. Książeczki są wyeksponowane w wyznaczonym miejscu. W wolnej chwili w małych zespołach lub z całą grupą czytamy wybrane pozycje. Miło jest obserwować jak dzieci same sięgają po książki, wspólnie oglądają i rozmawiają na ich temat. Uczą się w ten sposób współpracy oraz dzielenia swoimi rzeczami, a przede wszystkim ćwiczą uwagę, spostrzegawczość, komunikację i rozwijają zainteresowania, co w przyszłości może zaowocować dobrymi nawykami.POWITANIA  NADSZEDŁ  CZAS –

 4 –LATKI Z SALI JAGODOWEJ

 WITAJĄ WSZYSTKICH WAS!


Galeria Zdjęć